menu

Eticaret Paketleri

E-ticaret sistemi kurmak isteyenlerin yaptığı hatalar

E-ticaret sistemi kurmak isteyenlerin yaptığı hatalar

E-ticaret sistemi kurmak isteyenlerin yaptığı hatalar

KategoriE-ticaret Yazar admin

Merhaba değerli takipçilerimiz,

Bu yazımızda eticaret sistemi kurmak isteyen kişilerin sıklıkla yaptığı hatalardan bahsedeceğiz. Madde halinde yazmamızda fayda var bu maddeleri inceledikten sonra yaptığınız hataları anlayacaksınız.

1 - KALİTESİZ ÜRÜN FOTOĞRAFLARI

Bir çok kişinin yaptığı en büyük ve sıksıkla yapılan hatalar arasında başında gelir. Ürün fotoğrafları kalitesiz bir biçimde yüklendiği zaman satın alacak kişide olumsuz bir algı yaratır. Kullanıcılar genellikle net ve kaliteli fotoğrafı olan sitelerden alışveriş yapmayı tercih ederler.

2 - KALİTESİZ TASARIM

Sürekli gelişen ve değişen teknoloji dünyasında kalitesiz tasarımlara yer yoktur. Son çıkan teknolojiler ile tasarım kalitesi inanılmaz bir şekilde artmıştır. Kullanıcı daha kolay ve sade tasarımlı sitelerden alışveriş yapmayı tercih eder bunun sebebi ise, sadelik her zaman artı kazandırmaktatır.

3 - GEREKSİZ MODÜLLER / EKLENTİLER

Her hangi bir şekilde işe yaramamısına rağmen kullanılan eklentiler veya modüller. Sektörünüzle alakalı olmayan eklentileri sitelerinizde aktif etmeyin. Bu belirli bir alan kapladığı için ve doğal olarak sektörünüz ile alakalı olmadığından kullanıcılar bunu kullanmayacak ve gereksiz yere alan işgal etmiş olacaksınız. Bu tarz eklenti ve modül kullanımından kaçının.

4 - ÜRÜN AÇIKLAMA YETERSİZLİĞİ

Ürünlerinizin açıklamalarını olabildiğince uzun ve anlaşılır bir şekilde yazmanız sizin kesinlikle faydanıza olacaktır. Müşteriler genellikle ürün açıklamalarını dikkat ile okuyup ürünü satın almadan önce özelliklerini bilmek isterler. Ürünlerinizin açıklamalarını anlaşılır bir şekilde yazarsanız bu size çok büyük bir fayda sağlayacaktır.

5 - ÖDEME SEÇENEKLERİNİN YETERSİZLİĞİ

Her kişi farklı ödeme yöntemi kullanmaktadır. Bazısı kredi kartı ile ödeme, bazısı kapıda ödeme veya mobil ödemeyi tercih ederler. Ödeme yöntemlerinin çok olması kullanıcıya seçme şansı daha çok verir ve rahat bir şekilde alışveriş yapma olanağı sağlar.

Bu önerilerimizi dikkat'e aldığınız taktirde güzel sonuçlar elde edeceğinizi düşünüyoruz. Eğer herhangi bir eticaret siteniz yok ise eticaret paketleri sayfasından hızlı bir şekilde paketinizi seçebilirsiniz.

17 Jan