menu

Eticaret Paketleri

E-ticaret sitelerinin blog yazarken dikkat etmesi gerekenler

E-ticaret sitelerinin blog yazarken dikkat etmesi gerekenler

E-ticaret sitelerinin blog yazarken dikkat etmesi gerekenler

KategoriROOT Yazar admin

Blogların markalar için son derece kilit bir noktada olduğu öğreniliyor. Kullanıcı verimine içerikler üreterek alıcıları içerikle satışa yönlendirmek isteyen markalar özellikle e-ticaret siteleri blog oluşturmayı ve aktüel yakalamayı ciddi anlamda önem vermeye başladı.

Doğru kullanıldığı takdirde mevcut ve potansiyel alıcıların dikkatini marka üzerinde toplamada mevzusunda son derece zaferli olan bloglar sayesinde yeni alıcıların yanı gizeme markaya bağımlı harcayıcılar da oluşturulabilir. Günümüzde online mecralarda fazla takipçisi olan markaların rakiplerine oranla bir adım daha öne çıktığı bir hakikat.
Aynı zamanda organik girilmiş ve alıcının beğeneceği paylaşacağı içerik sizi google’dada üst sıralarda olmanıza takviyeci olucaktır, e-ticaret siteleri seo mevzusunda blogları çok etkin bir biçimde kullanıyor nedeni linkler ve yazılar aynı olduğu için kesintisiz aktüelliği buralardan sağlıyorlar.

E-ticaret sitelerinin dikkat etmesi gerekenler

1) Markalar kendi reklamlarını yapmamalı

E-ticaret sitelerinin blog açmadan evvel hangi mevzularda yazı yazılacağını netleştirmeleri blogun galibiyetli olabilmesi açısından büyük ehemmiyet taşıyor. Bloglar, kullanıcıların sevinçli zaman geçirebilecekleri ve öğretici içeriklerle kendilerini geliştirebilecekleri mecralar olduğu takdirde fayda sağlıyor. Aralıksız markanın reklamının yapıldığı, basın ilanı biçimindeki içeriklerin paylaşıldığı bloglar ziyaretçilerin alakasını sürüklemediği gibi itici gelebiliyor.

2) Müşteriler ile iletişim kurmak şart

Markalar için kendilerini ifade etme noktasında ehemmiyetli bir rol oynayan bloglar, markaya alıcılarıyla bağlantı kurmak, onların tekliflerini ve meselelerini dikkate almalarını sağlamak açısından verimli olabiliyor. Bu surattan e-ticaret markalarının tek güzergahlı blog yayıncılığından ziyade etkileşimli, sual yanıtlı bir blog yayıncılığı kavrayışını özümsemesi gerekiyor. Markaların bünyesinde kumpaslı blog yazacak personel istihdam etmemesi, bloglardaki etkileşimi olumsuz etikiliyor.

3) Düzenli blog paylaşımı yapılmalı

Blogların galibiyetli olmasında kumpaslı içerik yapımını özümsemek son derece ehemmiyetli bir nokta. Sık ve kumpaslı içerik paylaşımında bulunarak hem sadık okuyucular hem de sadık alıcılar edinmek olası olabiliyor. Günümüzde blogu bulunan e-ticaret siteleri arasında kumpaslı içerik üreten olduğu gibi haftada 1-2 içerik ile gidişatı kurtarmaya çalışanlar da var. Bu noktada tüm mesaisini blog yazmaya ayıracak, içerik pazarlama ve SEO kavramlarına dominant olan çalışması gerekli. Bunun için E-ticaret Paketleri sayfamızda blog yöneticisi olan paketimizi seçebilirsiniz.

4) Satış odaklı içerikten uzak durulmalı

E-ticaret sitelerinin bloglarında dolaysız satış odaklı içerik sunmalarından ziyade satışa sunulan mahsuller hakkında istitistikleri, sayıları ve infografikleri paylaşmaları daha doğru bir yaklaşım olacak. Bunların yanı gizeme içeriktekş bazı anahtar sözcüklere link verilerek okuyucuların yazıdan satış sayfasına geçişleri de sağlanabilir.

5) Samimi bir dil kullanılmalı

Blog yazılarında kullanılan dil, blogun galibiyetli olması açısından ehemmiyetlidir. Blog yazılarının müessesesel ve soğuk ifadeler ile yazılması okur etkileşimini düşüreceği gibi markanın blog yoluyla satışlarını artırmasını da maniler. Bu surattan dürüst, yazım kaidelerine uygun ve vasati uzunlukta blog yazılarının üretilmesi gerekir.

30 Oct