menu

Eticaret Paketleri

Mobil E-ticaret Avantajları

Mobil E-ticaret Avantajları

Mobil E-ticaret Avantajları

KategoriE-ticaret Yazar admin

Mobil e-ticaret adı üzerinde mobil cihazlar üzerinden yapılan alışverişlere mobil e-ticaret denir. Son zamanlarda mobil internetin kullanılması nedeni ile mobil e-ticaret’te hareketlilik göstermiştir.

İlk öncelikle mobil e-ticaret için gerekli olan maddeler nelerdir? onları açıklayacağız. İki şekilde mobil e-ticaret yapabilirsiniz, tasarım bazlı ve uygulama bazlı olarak ikiye ayrılmaktadır.

1 – Tasarım Mobil E-ticaret

Sitenizin yapısını bozmadan responsive tasarım dediğimiz duyarlı tasarım olarakta bilinen tasarım modeli ile mobil e-ticaret yapmanız mümkündür.

Temel hedef kullanıcı sitenize girdiğin de istediğine kolay ve hızlı ulaşabilmesidir. Bu en önemli unsurdur, kullanıcılar normal olduğu gibi mobil eticarette’de istediğini hemen bulmak ve hızlı bir şekilde işlem yapmak isterler.

İlk önceliğiniz bu olmaktadır, bu tarz tasarımlar hazırlayan bir çok kişi ve firmalar bulunmaktadır. Diğer seçeneğiniz ise mobil uygulama olması gerekiyor.

2 – Mobil Uygulama E-ticaret

Büyük firmaların da kullandığı gibi sitenizin mobil uygulumasını yaptırabilirsiniz. Bir çok mobil işletim sistemi bulunmaktadır, en çok kullanılan işletim sistemi Android ve iOs’dur.

İlk etapta bu işletim sistemlerine uygulama yaptırdığınız da büyük bir verim sağlayabilirsiniz. Diğer seçenekler ise, Windows Phone, BBOS gibi mobil işletim sistemidir.

Bu uygulamaları nasıl edineceğiz derseniz eğer, tasarım da belli ettiğimiz gibi mobil uygulama yazan firmalar mevcuttur.

Bizim de müşterilerimize sunduğumuz hizmetler arasında mobil uygulama TiciPRO e-ticaret paketin de ücretsiz android uygulaması sağlamaktayız. Diğer platformlar için iletişim kısmından bize ulaşarak sorabilirsiniz.

Mobil E-ticaret Avantajları Nelerdir?

İlk öncelikle mobil’den giriş yapan kullanıcıyı kolay ve hızlı bir arayüz beklemektedir. Bu da kullanıcıların en çok istediği maddelerden bir tanesidir. Bu şekilde kullanıcı hızlı bir şekilde satın alma işlemi gerçekleştirir.

Diğer bir avantaj ise sosyal ağlar’da reklamını yaptığınız ürünlerin, kullanıcıların hızlı bir şekilde görüntülemesini sağlamaktadır.

Ticimo ekibi olarak yaptığımız arayüzler’de paket ayırt etmeksizin responsive yani her çözünürlükte hızlı ve stabil çalışan tasarımlar yapmaya özen göstermekteyiz. Bu tasarımlarımızı demo talep edip görebilirsiniz.

eticaret eticaret paketleri eticaret yazılımı mobil eticaret

26 Mar