menu

Eticaret Paketleri

Web Tasarım Çeşitleri

Web Tasarım Çeşitleri

Web Tasarım Çeşitleri

KategoriWeb Tasarım Yazar admin

Web tasarım alanında bir çok tasarım çeşiti bulunmaktadır, bunlar responsive tasarım, emlak tasarım vb gibi bir çok tasarım alanı vardır.
Sırası ile bu tasarım çeşitlerini anlatmaya çalışacağız, her yazımız da olduğu gibi bu makalemizde de madde halinde anlatacağız.

1 – Emlak Tasarımı

Adı üzerinde emlakçıların kullandığı tasarım modelidir. İçeriğinde daire, emlak vb gibi satış veya kiralama yapmaya sağlayan sistem mevcuttur. Diğer özelliği ise kullanıcı işine yarayan daire, arsa,

ofis gibi emlak çeşitlerini filtreleme ile bulabilir. Bu da en çok tercih edilen emlak sistemlerinde olan bir modüldür. Bu modül kullanıcıların istediğini kısa ve hızlı bir şekilde bulmasını sağlamaktadır.

Bu tarz eklenti veya uygulamalar kullanıcının her zaman işe yaradığı gibi sevdiği özellikler arasında gelmektedir. Günümüz de zaman kısıtlı olduğu için sitenize giren kullanıcılar bu tarz uygulamaların olmasını isterler.

2 – Rent A Car Tasarımı

Araç kiralamak için yapılan İnternet tasarımları da mevcuttur. Bu tarz tasarımlar da aynı şekilde emlak tasarımında olduğu gibi, vip araçlar, normal araçları kiralamak için kullanılmaktadır. Emlak tasarımında geçerli olan,

Filtreleme sistemi rent a car tasarımında da kullanılabilir. Örnek verecek olursak eğer, marka, model ve fiyat bazlı filtreleme modülü yapılabilir. Araç kiralamak isteyen kişi belirlediği seçeneklere en kısa ve hızlı bir şekilde,

ulaşabilir.

3 – Hastane ve Klinik Tasarımı

Bu tasarım modelinde randevu ve hastane veya kliniğin tanıtım bilgileri, resimleri gibi seçenekler eklenmektedir. Bu tarz uygulamalar kullanıcılar için rahat ve anlaşılır bir biçimde hazırlandığında site sahibi iyi bir verim elde eder.

Diğer tasarım modelleri de hemen, hemen bahsettiğimiz bu tasarımlar ile aynı olmaktadır. Genel web tasarım bu şekildedir, diğer web tasarım modellerini bir sonra ki yazımız da anlatmaya çalışacağız.

Sizde bu bahsettiğimiz tasarım modellerinden birine sahip olmak istiyorsanız eğer http://www.ticimo.com/iletisim adresinden bize ulaşabilirsiniz.

web tasarım web tasarım çeşitleri

26 Mar